پایگاه دانش سامانه پیامکی افرا اس‌ام‌اس

بهترین مکان برای یافتن پاسخ سولات در زمینه ارسال پیامک و سامانه پیامکی در کوتاهترین زمان فقط با یک جستجو ساده!

استفاده از پنل پیامکی

استفاده از پنل پیامکی

سوالات پرتکرار کاربران ما در زمینه فعال سازی سامانه پیامکی و ارسال پیامک را می توانید در این قسمت مشاهده نمایید. اگر سوال خود را اینجا پیدا نکردید در کادر بالا جستجو کنید ما برای تمامی قسمت‌های سامانه سوالات را از قبل پیشبینی کرده‌ایم!

وب سرویس و افزونه‌ها

وب سرویس و افزونه‌ها

سوالات پرتکرار در خصوص نصب و فعال سازی افزونه‌های پیامکی در این قسمت مشاهده نمایید. اگر سوال خود را اینجا پیدا نکردید در کادر بالا جستجو کنید ما برای تمامی قسمت‌های سامانه سوالات را از قبل پیشبینی کرده‌ایم!

برای ارتباط مستقیم با مدیریت و ثبت شکایات از نحوه برخورد پرسنل، نحوه پاسخگویی به تیکت‌ها یا تماس تلفنی، ارائه پیشنهاد و… شما می‌توانید از طریق سامانه پیامکی 50005040302012 با مدیریت در ارتباط باشید. بعد از دریافت پیامک در صورت لزوم حتما با شما تماس خواهیم گرفت.

همچنین برای ثبت شکایات می‌توانید از داخل سامانه منو سمت راست> پشتیبانی > انتقادات و پیشنهادات نسبت به اعلام نارضایتی اقدام نمایید البته در این روش نظر شما مستقیما به دست مدیریت نخواهد رسید و می‌بایست سلسه مراتب طی شود.

برای ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی می‌توانید از خطوط خدماتی 3000505 و 5000125475 استفاده نموده و پیامک به لیست سیاه ارسال نمایید.

اما برای پیامکی‌هایی که ماهیت پیامک تبلیغاتی بوده و با خطوط خدماتی قابل تایید نیست می‌توانید با خط 90000145 یا 10004223 نسبت به ارسال پیامک اقدام نمایید. در این حالت پیامک به افرادی که دریافت پیامک تبلیغاتی آنها فعال است ارسال شده و به شماره‌های مسدود ارسال نمی‌شود و البته هزینه ای از شما کسر نمی‌شود.

 

راهکار ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به بلک لیست، در صورتی که جواز کسب یا سایت دارای اینماد دارید اطلاعات زیر را ارسال نمایید تا اقدامات لازم جهت فعالسازی سرویس ارسال پیامک از طریق سیمکارت اختصاصی برای عبور از بلک لیست  به  صورت رایگان صورت گیرد.

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به لیست سیاه می‌بایست شما خط سیمکارت یا خط 9000 تهیه نمایید.

مزیت ارسال پیامک با خط سیمکارت

1-فعال سازی خط سامانتل برای ارسال پیامک انبوه رایگان است.

2-برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی با سیمکارت قابل استفاده است.

مزیت خط 9000

1- قابلیت دریافت پیامک برای بازخودر از مشتری دارد.

2- می توانید در ارسال کلمات کلیدی استفاده کنید.

3- نسبت به ارسال پیامک با سیمکارت تعرفه ارسال پیامک کمتری دارد.

4-برای ارسال پیامک به مشتریان خودتان قابل استفاده است.

 

مدارک لازم برای فعال سازی خط سیمکارت (ارسال از طریق تیکت پشتیبانی)

 • تصویر دوطرف کارت ملی (در صورت قدیمی بودن کارت ملی رسید درخواست کارت ملی الزامی است.)
 • تصویر صفحه اول شناسنامه
 • تکمیل فایل ضمیمه word (فقط اطلاعات را به صورت تایپ شده و فایل word قرار دهید.)
 • afrasms.com/wp-content/uploads/2021/09/saman.docx
 • تصویر اینماد یا تصویر پروانه کسب / آگهی شرکت
 • فایل ورد و تصاویر خواسته شده را در قالب فایل zip ارسال نمایید. آدرس سایت و آدرس ایمیل و کدپستی دقیق در متن تیکت نیز اعلام شود. فعال سازی خط حدود 1 هفته زمانبر می‌باشد و بعد از تایید مدارک از طریق تیکت به شما اطلاع رسانی می‌شود.
 • شماره موبایل همراه اول باشد.
 • اینماد و یا جواز کسب حتما اعتبار داشته باشد.

 

خط خدماتی اختصاصی:

برای دریافت خط خدماتی اختصاصی 8 رقمی از اپراتور 9000 بدون نیاز به سفته که امکان ارسال پیامک به لیست سیاه (برای مشتریان خودتان) را دارد می بایست مبلغ 1.962.000 تومان پرداخت نموده تا یک خط اختصاصی و تعاملی با قابلیت دریافت پیامک داشته باشید.

لازم به ذکر است که مالکیت این خطوط به صورت دائمی در اختیار شما بوده و فقط یک مرتبه هزینه را پرداخت می‌کنید.

امکان استفاده از این خطوط برای وب سرویس و پترن و هم چنین ارسال گروهی وجود دارد.

زمان فعالسازی خطوط حدود 30 روز می‌باشد.

 

***توجه داشته باشید امکان ارسال پیامک تبلیغاتی به صورت انبوه (مثلا بر اساس کدپستی و سن و جنستی و…) با این خطوط نمی‌باشد***

 

مدارک موردنیاز :

1- مبلغ 1.962.000 تومان به https://afrasms.com/pay/?price=1962000 واریز نمایید.

سپس لیست شماره‌های موجود به شما اعلام می‌شود و شما می‌بایست از بین این شماره‌ها یک شماره را انتخاب نموده و همراه با سایر مدارک زیر ارسال نمایید.

2- از منوی پشتیبانی > درخواست خط خدماتی > راهنما > تصویر تعهدنامه اپراتور 9000 حقیقی / حقوقی را دانلود و روی سربرگ مجموعه تکمیل و ارسال نمایید.

(در بالای فرم حتما تاریخ تکمیل نوشته شود. در صورتی که سربرگ ندارید، یک سربرگ ساده که در بالا نام مجموعه و تاریخ باشد و در پایین آن آدرس باشد ایجاد کنید و فرم در آن تکمیل کنید.)

3- تصویر جواز کسب / اینماد سایت (حقیقی) یا تصویر اساسنامه و آگهی تاسیس(حقوقی)

4- تصویر پشت و روی کارت ملی(در صورت قدیمی بودن کارت ملی رسید درخواست کارت ملی الزامی است.) و صفحه اول شناسنامه

از آنجا که سامانه پیامک افرا اس ام اس به صورت شخصیت حقوقی فعالیت می‌کند شما می‌توانید برای تراکنش‌های خرید شارژ پنل پیامکی نسبت به دریافت فاکتور رسمی اقدام نمایید.

نکات مهم برای دریافت فاکتور رسمی

در صورتی که اکانت شما حقیقی باشد و مبلغ تراکنش شما کم باشد این امکان وجود دارد که خرید شما به صورت تجمیعی رد شود بنابراین پیشنهاد میکنیم که در صورت تمایل نسبت به تبدیل اکانت به شخصیت حقوقی اقدام نمایید و همچنین بعد از خرید شارژ بلافاصله از طریق تیکت پشتیبانی برای دریافت فاکتور رسمی تیکت ثبت نمایید.

در صورتی که شخصیت حقوقی هستید تمامی فاکتورهای شما با هر مبلغی قابل ارائه است اما با توجه به اینکه ممکن است به دلیل دورکاری پرسنل تراکنش ها به صورت روزانه ثبت نشود برای دریافت فاکتور رسمی به تاریخ روز بلافاصله بعد از خرید شارژ از طریق تیکت پشتیبانی درخواست صدور فاکتور رسمی به تاریخ روز را ثبت نمایید.

در نظر داشته باشید که زمانی که اکانت خود را به حقوقی تبدیل می کنید برای خریدهای قبلی امکان صدور فاکتور رسمی به اسم شرکت نیست زیرا فاکتورها به اسم شخص ثبت شده است.

در صورتی که فصل به اتمام رسیده باشد امکان صدور فاکتور رسمی برای تراکنش‌هایی که به صورت تجمیعی رد شده‌اند وجود ندارد.

جواب سوالم را پیدا نکردم !

در صورتی که سوالی در مورد ارسال پیامک، افزونه‌های پیامکی و… دارید و در پایگاه دانش افرا اس ام اس پاسخ سوال را پیدا نکردید می‌توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

 1. تماس با شماره شرکت: 91691239-021
 2. ارسال تیکت پشتیبانی: در داخل سامانه پیامکی از بخش پشتیبانی> ارسال تیکت پشتیبانی نسبت به طرح سوال خود اقدام نمایید.
 3. از طریق لینک زیر نیز می‌توانید سوال خود را مطرح کنید تا آموزش جدید برای شما ساخته شود.