راهنمای ثبت خط سامانتل – ارسال پیامک با سیمکارت اختصاصی

یکی از راهکارهای عبور از بلک لیست مخابراتی ارسال پیامک با خط سیمکارت است، خطوط سیمکارت عمومی به دلیل اینکه افراد متفاوتی با آن‌ها پیامک ارسال می‌کنند، پیامک‌های متفاوتی با یک شماره ارسال می‌شود و همچنین ارسال پیامک با سیمکارت ممکن است که دارای تاخیر در ارسال پیامک باشد و یک راهکار همیشگی نیست.

راهکار همیشگی و دائمی برای عبور از بلک لیست استفاده از خط سامانتل که نیازمند جواز کسب یا سایت دارای نماد اعتماد یا شرکت ثبت شده می‌باشد. پیامک‌های ارسال شده با خط سامانتل اختصاصی با پیش شماره ۰۹۹۹۹ برای مخاطب ارسال می‌شود و شما می‌توانید با این خط پیامک حتی به شماره‌های مسدود و بلک لیست ارسال نمایید.

 

مدارک لازم جهت فعال سازی خط ساماتل برای عبور از بلک لیست

جهت دریافت خط سیمکارت اختصاصی سامانتل می بایست بعد از خرید پنل اس ام اس از سامانه پیامکی افرا اس ام اس نسبت به ارسال مدارک زیر اقدام نمایید تا خط سامانتل برای شما فعال شود.

 • تصویر دوطرف کارت ملی (در صورت قدیمی بودن کارت ملی رسید درخواست کارت ملی الزامی است.)
 • تصویر صفحه اول شناسنامه
 • تکمیل فایل ضمیمه word (فقط اطلاعات را به صورت تایپ شده و فایل word قرار دهید.)
 • تصویر اینماد یا تصویر پروانه کسب/ (برای اشخاص حقوقی: آگهی تاسیس شرکت)
 • تصویر اسکرین شات از پیامک استعلام تعداد سرویس های ثبت شده به نام درخواست دهنده (با ارسال کد ملی به شماره ۳۰۰۰۱۵۰ از طریق یکی از خطوط تحت مالکیت، نسبت به استعلام تعداد سرویس های ثبت شده به نام خود اقدام نمایید و از تصویر پیامک دریافتی اسکرین شات ارسال نمایید. در صورتی که با ارسال کد ملی به این شماره پاسخی دریافت نکردید می‌توانید از طریق لینک https://mobilecount.cra.ir/ نسبت به دریافت اسکرین شات تعداد خطوط تحت مالکیت اقدام نمایید.)

در صورتی که شخصیت حقوقی هستید می بایست مدارک بالا را برای یکی از اعضای هیئت مدیره ارسال نمایید تا اقدامات فعال سازی انجام شود و به جای اینماد یا پروانه کسب می‌توانید آگهی تاسیس شرکت خود را ارسال نمایید.

پس از آماده سازی این مدارک لطفا مدارک را از طریق تیکت پشتیبانی در قالب فایل zip ارسال نمایید و آدرس سایت و آدرس ایمیل و کدپستی دقیق در متن تیکت نیز اعلام شود.

 

نکات مهم برای فعال سازی خط سامانتل
 • فعال‌سازی خط حدود ۱ ماه زمانبر می‌باشد و بعد از تایید مدارک از طریق تیکت پشتیبانی به شما اطلاع رسانی می‌شود.
 • شماره موبایل اعلام شده در فرم درخواست می‌بایست همراه اول باشد و به نام شخص درخواست دهنده (مالک اینماد یا پروانه کسب) باشد.
 • در صورتی که در اپراتورهای مختلف بیش از ۷ سیم کارت به نام درخواست دهنده ثبت شده باشد، امکان فعالسازی خط سامانتل برای ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی امکان پذیر نخواهد بود.
 • متقاضیان حقیقی می بایست حتما اینماد یا جواز کسب دارای اعتبار داشته باشند در غیر این صورت امکان فعال سازی خط سامانتل نخواهد بود.
 • تصویر اصل مدارک ارسال شود و امکان فعال سازی خط سامانتل با کپی مدارک وجود ندارد.
 • در صورت عدم تطابق کد پستی با آدرس اعلام شده، احراز هویت خط samantel انجام نخواهد شد.

توجه داشته باشید با شماره اعلامی در فایل تعهدنامه از سمت سامانتل جهت احراز هویت تماس گرفته می‌شود در نتیجه حتما شماره اعلامی در دسترس و روشن باشد و می‌بایست کد ارسال شده را به اپراتور اعلام نمایید.

 

محدودیت‌های ارسال پیامک با خط سامانتل

با توجه به قوانین سامانتل امکان ارسال پیامک‌های انبوه در زمینه املاک یا ارسال پیامک در زمینه دورهای مدیریتی MBA و ارز دیجیتال و پیامک‌های مربوط به لاتاری و مهاجرت و دلار امکان پذیر نیست و همچنین می‌بایست پیامک را به باشگاه مشتریان خودتان ارسال نمایید.

جهت حفظ حریم خصوصی مشترکین در انتهای پیامک عبارت لغو۱ اضافه می‌شود و در صورتی که مشترکین عدد ۱ را ارسال کنند در آینده به هیچ عنوان به آنها پیامکی ارسال نخواهد شد.

خطوط ارسال پیامک سامانتل قابلیت دریافت پیامک ندارند و فقط برای ارسال پیامک قابل استفاده هستند برای ارسال پیامک به مشترکین خودتان همراه با قابلیت دریافت پیامک از خطوط ۹۰۰۰ خدماتی یا خطوط خدماتی سایر اپراتورها استفاده نمایید.

پیامک‌هایی که در آینده با خط سامانتل اختصاصی ارسال می‌کنید می بایست با مدارک ارسال شده شما همخوانی داشته باشد و امکان ارسال پیامک غیرمرتبط با زمینه فعالیت شما وجود نخواهد داشت.

 

هزینه فعال سازی خط سامانتل

خرید خط سامانتل از سایت این شرکت دارای هزینه است و حتی اغلب شرکت‌های سامانه پیامکی با دریافت هزینه خط سامانتل برای کاربران خودفعال سازی می‌کنند اما خطوط سامانتل در شرکت آریاتین (سامانه پیامکی افرا اس ام اس) به‌صورت کاملا رایگان برای کاربران فعال می‌شود و این خطوط به عنوان هدیه و یک ارزش افزوده برای کاربران سامانه پیامک که به افرا اس ام اس اعتماد کرده‌اند برایشان به صورت رایگان فعال خواهد شد.

Share on print
Share on email
Share on pinterest
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *