سرعت ارسال پیامک کم است – پیامک با تاخیر ارسال می شود – پیامک منتظر تایید است

برای اینکه پیامک‌های شما با سرعت بالا و در کمتر از ۵ ثانیه ارسال شود می‌بایست از وب سرویس پترن استفاده نمایید تا پیامک‌ها بدون تایید ناظر انسانی با سرعت بسیار بالا ارسال شود.

اگر کد نویسی توسط شما انجام شده است در سامانه پیامکی افرا اس ام اس از منو سمت راست> ارسال بر اساس پترن، پترن اختصاصی ثبت نموده و سپس از منو سمت راست> خدمات وب سرویس> خدمات وب سرویس نمونه کد ارسال سریع را استفاده نمایید تا پیامک‌ها با سرعت بالا ارسال شود.

 

ویدیو آموزشی استفاده از وب سرویس پترن در php برای ارسال سریع پیامک (ارسال از طریق الگو)

https://afrasms.com/videos?videoid=28343

 

اگر برای ارسال پیامک از افزونه استفاده می‌کنید لطفا اسم افزونه در در پایگاه دانش افرا اس ام اس جستجو نموده و نحوه استفاده از وب سرویس پترن را پیدا کنید تا بتوانید راهکار استفاده از وب سرویس پترن در افزونه موردنظرتان را یاد بگیرید و پیامک ها بدون تایید ناظر انسانی و با سرعت بالا ارسال شود.

 

دلیل تاخیر ارسال پیامک در سامانه پیامک افرا اس ام اس

در صورتی که شما از وب سرویس url استفاده کنید بعد از هر بار ریکوئست ارسال پیامک می بایست متن توسط ناظر انسانی بررسی و تایید شود و به همین دلیل پروسه تایید پیامک ممکن است ۴-۵ دقیقه زمانبر باشد در صورتی که هر بار متن پیامک متفاوت است می توانید از وب سرویس url استفاده کنید اما در صورتی که برای ارسال پیامک کد تایید یا پیامک های فروش سایت قصد استفاده از سامانه پیامک دارید پیشنهاد می شود حتما از وب سرویس پترن استفاده نمایید تا پیامک با سرعت بالا ارسال شود.

 

خط ارسال پیامک در وب سرویس برای عبور از بلک لیست

برای ارسال پیامک وب سرویس برای ارسال پیامک از خطوط خدماتی ۳۰۰۰۵۰۵ و ۵۰۰۰۱۲۵۴۷۵ استفاده نمایید. البته این خطوط در صورتی که پنل اقتصادی یا بالاتر را خریداری کرده‌اید برای شما فعال است و اگر پنل پایه را تهیه کرده باشید خط خدماتی در اختیار شما قرار داده نمی شود و می بایست پنل پیامکی خود را ارتقا دهید.

برای ارتقا از طریق لینک زیر مابه تفاوت پنل پایه و اقتصادی را واریز کرده و از طریق تیکت اطلاع دهید تا خطوط خدماتی به پنل شما افزوده شود.

https://afrasms.com/pay

خط خدماتی اختصاصی برای عبور از بلک لیست

در صورتی که اینماد یا پروانه کسب یا شرکت حقوقی داشته باشید می‌توانید خط اختصاصی برای عبور از بلک لیست ثبت کنید. اشخاص حقوقی فقط می توانند خط خدماتی ۹۰۰۰ تهیه کنند اما برای شرکت ها و اشخاص حقوقی محدودیتی در انتخاب سرشماره وجود ندارد.

  • در خطوط خدماتی اشتراکی تمامی کسب و کارها از چند خط استفاده می‌کنند و به همین دلیل ممکن است پیامک‌های شما با پیامک‌های سایر سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها از یک سرشماره استفاده شود که اگر برندینگ برای شما مهم است بهتر است خط اختصاصی خدماتی استفاده کنید.
  • قابلیت دریافت پیامک: با استفاده از خط خدماتی اختصاصی می توانید از مخاطب پیامک دریافت کنید به این فکر کنید که می توانید برای دریافت رضایت مشتریان به آنها پیامک ارسال کنید و بخواهید نظرشان را در پاسخ به همین پیامک ارسال کنند در صورتی که خطوط اشتراکی چنین قابلیتی ندارند.
  • ارسال پیامک های کمپین تبلیغاتی با خط خدماتی: با استفاده از خط خدماتی اشتراکی امکان ارسال پیامک های جشنواره و تخفیفات و… وجود ندارد اما در صورتی که خط خدماتی اختصاصی تهیه کنید می توانید پیامک های تبلیغاتی جشنواره را به مشتریان خودتان با خط خدماتی اختصاصی ارسال کنید.
نوع خط خدماتی

اگر شخصیت حقیقی هستید می توانید خط خدماتی ۹۰۰۰ تهیه نمایید اما اگر شخصیت حقوقی هستید می توانید خط خدماتی از سایر اپراتورها تهیه نمایید.

مراحل ثبت خط خدماتی ۹۰۰۰

مراحل ثبت خط خدماتی ویژه شرکت حقوقی

Share on print
Share on email
Share on pinterest
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *