راهنمای ثبت خط اختصاصی پیامکی

برای اینکه بتوانید از قابلیت دریافت پیامک استفاده نمایید می‌بایست خط اختصاصی ثبت نمایید.

برای ثبت خط اختصاصی از منو سمت راست > عملیات حساب > خرید شماره اقدام نمایید.

شماره های ۱۴ و ۱۵ رقمی از اپراتور ۵۰۰۰ رایگان بوده و برای ثبت شماره اختصاصی با تعداد ارقام کمتر می‌توانید از همین قسمت نسبت به خرید شماره‌های کوتاه تر و یا رند تر اقدام نمایید.

تعرفه ثبت خطوط اختصاصی را در صفحه زیر ملاحظه نمایید.

https://afrasms.com/line-price

 

هنگام ثبت خط اختصاصی در نظر داشته باشید تکمیل تمام اطلاعات ضروری بوده، شماره وارد شده می‌بایست با فرمت انگلیسی باشد و در فرم ثبت شماره هنگام درج شماره ثابت حتما پیش شماره استان را وارد کنید.

ویدیو آموزشی ثبت خط اختصاص :

https://afrasms.com/videos/?videoid=28294

 

زمان فعال سازی خط اختصاصی

فعال سازی خطوط اختصاصی یک روز کاری زمان بر بوده و شما می‌توانید نتیجه ثبت خط را در منو سمت راست> عملیات حساب> شماره های ثبت شده ملاحظه نمایید،‌ زمانی که وضعیت تایید شده باشد به معنی فعال شدن خط اختصاصی است.

 

ثبت خط اختصاصی پیامکی رایگان

برای خطوط اختصاصی رایگان پیشنهاد ما اپراتور ۵۰۰۰۱ می‌باشد و اگر قصد خرید خط دارید پیشنهاد ما اپراتور ۱۰۰۰ می‌باشد زیرا کیفیت این خط بالاتر است.

ضمنا اپراتورهای ۱۰۰۰ و ۵۰۰ به شما اجازه ارسال لینک نیز می‌دهند.

 

خرید خط اختصاصی برای دریافت پیامک

شما می‌توانید خط ۵۰۰۰۹ نیز خریداری کنید این خطوط منتاظر با شماره موبایل است زمانی که با این خطوط به افرادی که  شماره موبایل اصلی شما را در موبایل ذخیره دارند پیامک ارسال می کنید، آنها متوجه این موضوع نمی‌شوند و پیامک شما با همان نامی که شماره اصلی شما را ذخیره کرده‌اند نمایش داده می‌شود.

 

عبور از بلک لیست با خط اختصاصی

خطوط اختصاصی ثبت شده به صورت پیشفرض تبلیغاتی بوده و قابلیت ارسال پیامک به شماره های مسدود را ندارد که می‌توانید بعد از خرید خط اختصاصی از منو سمت راست > پشتیبانی > درخواست خط خدماتی > نسبت به خدماتی نمودن خط اقدام نمایید تا از طریق همین شماره بتوانید به افرادی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده اند پیامک ارسال کنید.

همچنین در صورتی که قصد دارید به شماره های مسدود پیامک ارسال کنید  علاوه بر راهکار بالا ۲ راهکار زیر را می توانید بدون نیاز به ارسال سفته استفاده نمایید. البته در هر دو روش می بایست شما نماد اعتماد الکترونیک یا پروانه کسب یا شرکت حقوقی داشته باشید.

۱- استفاده از خط سیمکارت اختصاصی که به صورت رایگان که پیامک با شماره های سیمکارت ارسال می شود و در انتها لغو ۱ اضافه می شود اما دریافت ندارد. (ارسال پیامک با خط سامانتل)

۲- استفاده از خط ۹۰۰۰ با تعداد ارقام ۸ رقم که این خط قابلیت دریافت پیامک دارد و در انتهای پیامک لغو۱ اضافه نمی شود و همچنین تعرفه ارسال پیامک ۹۰۰۰ از تعرفه ارسال سیمکارت کمتر است در صورت تمایل به فعال سازی لطفا اعلام بفرمایید تا مدارک لازمه برای فعال سازی این خط خدمت شما اعلام شود.

 

نوع خط خدماتی

اگر شخصیت حقیقی هستید می توانید خط خدماتی ۹۰۰۰ تهیه نمایید اما اگر شخصیت حقوقی هستید می توانید خط خدماتی از سایر اپراتورها تهیه نمایید.

مراحل ثبت خط خدماتی ۹۰۰۰

مراحل ثبت خط خدماتی ویژه شرکت حقوقی

Share on print
Share on email
Share on pinterest
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *